Ensemble U: 

05.martā pl. 19.00 tiešsaistē no Tallinas

Ensemble U: /Igaunija/:
Tarmo Johannes (flauta)
Helena Tuuling (klarnete)
Merje Roomere (vijole)
Levi-Danel Mägila (čells)
Vambola Krigul (sitaminstrumenti)
Taavi Kerikmäe (klavieres)

Programmā:
Udo Kasemets (1919-2014) 4’33” Fractals for any instrument (2000)

Jurgis Mačiūnas (1931-1978) Trio for ladder, mud and pebbles (1962)

Linda Leimane (1989) Silhouettes. Behaviours for cello, piano and percussion (2015)

Tatjana Kozlova-Johannes (1977) Corners for flute, clarinet, violin, cello, piano, percussion and electric guitars (2017)

Kopš 2019. gada visu trīs Baltijas valstu Komponistu savienības ir apvienojušās Baltijas mūsdienu mūzikas tīklā (Baltic Contemporary Music Network), kura mērķis ir savstarpēji sadarboties un popularizēt Baltijas mūsdienu mūziku ārzemēs. 2021. gada aprīlī un maijā Tallinā un Tartu noritēs pirmās Baltijas mūzikas dienas. Šī zīmīgā notikuma priekšvakarā uz mūsu festivālu ir aicināti arī igauņu un lietuviešu mūsdienu mūzikas ansambļi, kuru koncertos ir iekļauti visu trīs Baltijas valstu komponistu mūzika.

Ensemble U: ir šobrīd prominentākais mūsdienu mūzikas interprets Igaunijā ar daudzpusīgu darbību gan mājās, gan starptautiskajā arēnā. Sešu mūziķu grupa – tās sastāvā flauta, klarnete, vijole, čells, klavieres un sitaminstrumenti – uzstājusies tādos prominentos festivālos kā Time of Music (Vītasāri, Somija), GAIDA (Viļņa, Lietuva), Sounds New (Kenterberija, UK), Nordic Music Days (Helsinki, Somija), Nuova Consonanza (Roma, Itālija), un Third Practice (Ričmonda, ASV).

Koncertā Ensemble U: atskaņos vairāku igauņu komponistu darbus, to skaitā izcilā avangardista Udo Kasameta (Igaunija/Kanāda) mūziku, lietuvieša Jurģa Mačiūna skaņurakstus un Lindas Leimanes darbu.

Koncertu atbalsta Igaunijas Kultūras ministrija.

Abonementi - https://ej.uz/muzikasdienas

Biļetes - https://ej.uz/ensembleu

Biļetes cena 5 EUR. Abonementu cenas: 15 EUR (Kājkoncerts 2 kājām - vienam cilvēkam uz 5 festivāla tiešsaistes koncertiem). 40 EUR (Kājkoncerts 6 kājām - trijiem cilvēkiem uz 5 tiešsaistes koncertiem).

Papildus informācija - www.facebook.com/komponisti un www.satori.lv
Tiešraides translācija - bezrindas.lv

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Radio 3 "Klasika", Rīgas Latviešu biedrības un interneta žunāla "Satori" atbalstu.


 .