Ensemble U/ 20 fingers duo - ATCELTS!

27.03.2020. pl. 19.00, Rīgas Reformātu baznīcā (Mārstaļu iela 10)

Koncerta programma:

Tatjana Kozlova-Johannes (1977) Circles for flute, clarinet, violin, cello, piano and percussion (2004) 

Udo Kasemets (1919-2014)  4’33” Fractals for any instrument (2000)

Santa Bušs (1981) Absinthe for cello, piano and percussion (2012)

Vykintas Baltakas (1972) Smokey Arnold for flute, clarinet, violin, cello and piano (2015)

 

Alvils Altmanis (1950) Triptych

Mykolas Natalevičius (1985) dew.mist

Julius Aglinskas (1988) In Between Silence

Rūta Vitkauskaitė (1984) Hightet

Anatolijus Šenderovas (1945–2019) Dialogue I-II for violin and cello

 

2021. gadā Tallinā noritēs pirmās Baltijas mūzikas dienas. Lai sagatavotu šo notikumu, BCMN (Baltic Contemporary Music Network) konferencē tika nolemts organizēt igauņu un lietuviešu mūsdienu mūzikas ansambļu koncertus LJMD 2020 ietvarā.

Ensemble U ir šobrīd prominentākais mūsdienu mūzikas interprets Igaunijā ar daudzpusīgu darbību gan mājās, gan starptautiskajā arēnā. Sešu mūziķu grupa – tās sastāvā flauta, klarnete, vijole, čells, klavieres un sitaminstrumenti – uzstājusies tādos prominentos festivālos kā Time of Music (Vītasāri, Somija), GAIDA (Viļņa, Lietuva), Sounds New (Kenterberija, UK), Nordic Music Days (Helsinki, Somija), Nuova Consonanza (Roma, Itālija), un Third Practice (Ričmonda, ASV).

Koncertā Ensemble U atskaņos vairāku igauņu komponistu darbus, to skaitā izcilā avangardista Udo Kasameta (Igaunija/Kanāda) mūziku, lietuvieša Vikinta Baltaka (Vykintas Baltakas) skaņurakstus un Santas Bušs darbu.

Twenty Fingers Duo ir starptautiski atzīts un daudzkārt apbalvots laikmetīgās mūzikas ansamblis, kuru veido vijolniece Lora Kmieļauskaite (Kmieliauskaite) un čellists Arnss Kmieļausks (Kmielauskas). Dueta uzstāšanās kvalitāti raksturo intensīva, pievilcīga enerģija un savpata skaņa. Par Twenty Fingers Duo runā, ka viņi ir ambiciozi un zinātkāri. Un, protams, ar pētniecisku azartu un atvērtību sadarbībai viņi izpilda svēto pienākumu popularizēt lietuviešu laikmetīgo mūziku. Programmā līdzās lietuviešu skaņražiem, kas pārstāv dažādas paaudzes, arī latvieša Alvila Altmaņa Triptihs.

Biļetes - "Biļešu paradīze" kasēs vai www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas: 9 EUR un 7 EUR (LKS biedriem, skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām). Atlaide piemērojama biļešu iegādes brīdī.

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 .