Putni un Atomos - ATCELTS!

31.03.2020. pl. 19.00, Rīgas Reformātu baznīcā (Mārstaļu iela 10)

Vokālā grupa "Putni" ar instrumentālo ansambli un "Atomos" saksofonu kvartets

Programmā:
Platons Buravickis "Planktons" saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums)
Sabīne Ķezbere "Tanka" vokālai grupai (pirmatskaņojums)
Madara Pētersone "Serendipity" saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums)
Aleksejs Peguševs "M’illumino d’immenso" vokālai grupai un saksofonu kvartetam (pirmatskaņojums)
Anna Veismane "Šatum" (2018)
Līva Blūma "Putni, kas nedzied" (2018)Šajā koncertā satiksies divi muzikāli pretmeti – enerģiskie un atraktīvie saksofonu spēles meistari, kvartets “Atomos” un šarmantās, sievišķīgās vokālās grupas “Putni” dziedātājas. Abus šos kolektīvus vieno mīlestība pret jauniem izaicinājumiem, stilu sintēzi un sadarbību ar saviem laikabiedriem, komponistiem. Tikpat kontrastējoša kā šīs mūziķu grupas būs arī koncerta programma – no Sabīnes Ķezberes poētisko japāņu tanku iedzīvinājumiem skaņās līdz pat vibrējošajam un mikrotonālajam Platona Buravicka “Planktonam”. Tāpat kā festivāla atklāšanas koncertā, abām grupām būs jāizpilda viens jaunradīts opuss kopā. Tas būs jaunā komponista, Helsinkos un Oksfordā studējušā Alekseja Peguševa darbs “M’illumino d’immenso“. Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Madaras Pētersones "Serendipity" saksofonu kvartetam, kurā dažādi muzikālie fragmenti kā atsevišķi puzles gabaliņi nobeigumā saliekas kopā pazīstamā muzikālā attēlā. Koncerta programmā arī divi "Putniem" agrāk radīti darbi, kuru autori ir komponistes Līva Blūma un Anna Veismane.

Vokālās grupas "Putni" (vadītāja ANTRA DREĢE) galvenais uzdevums, uzsākot savas muzikālās gaitas 1993. gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka sieviešu vokālajam ansamblim ir iespējams pretendēt uz ko nopietnāku par šlāgera tipa dziesmiņām klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem – komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.
Ilgu laiku "Putni" bija vienīgā šāda tipa vokālā grupa, kas ar savu darbību saviļņoja visu ansambļu dziedāšanas kustību un iedvesmoja arvien vairāk kolektīvu pievērsties nopietnam koncertrepertuāram. Putni sadarbojušies gandrīz ar visiem komponistiem Latvijā, grupas kontā ir vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, starp kuriem ir tādi šedevri kā Maijas Einfeldes "Sirēnu sala", Jura Ābola "Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens jeb Piecas politiski erotiskas rotaļas 8 daiļām Eiropas dāmām", "Poļu kolendas" un "Sv. Asīzes Franciska sarunas ar Putniem", Georga Pelēča oratorija "Hildegardes dziesmas" un "Рождественское песнопение", Riharda Dubras "Dziesmas pusnakts tumsā", Uģa Prauliņa dziesmu cikls ar Ingas Gailes dzeju u.c.

Termins "Atomos" ir saisīts ar sengrieķu valodas vārdu άτομος, kas apzīmē šī ansambļa individualitāti un nedalamību.
Saksofonu kvarteta Atomos dibinātājs Arvīds Kazlausks ir apvienojis dažus no labākajiem jaunākas paaudzes Latvijas saksofonistiem - tie ir Aigars Raumanis, Jānis Puķītis un Eduards Lācis. Visi kvarteta dalībnieki ir zināmi kā aktīvi un veiksmīgi mūziķi.
2016.g. vasarā dibinātais saksofonu kvartets Atomos piedāvā svaigu un kvalitatīvu saksofonmūzikas skanējumu, kā arī ir atvērts radošiem izaicinājumiem mūzikā un starpžanros. Savās koncertprogrammās atskaņosim ne vien speciāli saksofonu kvartetam radītus skaņdarbus, bet arī mūsu pašu veidotas aranžijas.


Biļetes - "Biļešu paradīze" kasēs vai www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas: 9 EUR un 7 EUR (LKS biedriem, skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām). Atlaide piemērojama biļešu iegādes brīdī.

Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


 .