AUTORS. SKAŅA. PERSPEKTĪVA. VOLUME II / INSTRUMENTĀLĀS KAMERMŪZIKAS KONCERTS

25. marts 19.00

Rīgas Latviešu biedrības nams, Zelta zāle

Šī ir otrā pastaiga autoru portretu galerijā. Šoreiz stāsts ir par eksperimentiem, ko skaņraži pārvērš muzikālu tembru eksplozijā, par folkloras dziļumiem, par meditāciju un citiem intriģējošiem elementiem. Koncerts zīmīgs ar vairākiem jaundarbiem. Tiek pirmatskaņota Anitas Miezes miniatūra “Aiz loga”, kur jaušami jaunu kompozīcijas ceļu meklējumi, arī Sabīnes Ķezberes divu stīginstrumentu saspēle skaņdarbā ar nosaukumu “Kalnu meditācija” un Ievas Klingenbergas folkloras spēka iedvesmotā “Teci, teci, valodiņa” flautai un klarnetei.

Anitras Tumševicas skaņdarbs “Opera diviem” vijolei un klavierēm instrumentālās kamermūzikas formā ietērp operas žanram raksturīgo dramaturģijas attīstības spraigumu un muzikālo izteiksmes līdzekļu daudzveidību. Trausls un vijīgs mūzikas audums ir Lauras Gustovskas klavierdarbā “Zīds” (P. Vaska fonda pasūtinājums), bet Lindas Leimanes skaņdarbā “Les Flexibles” lokanas un mutuļojošas arpēdžijas, kā arī nervozas skaņu repetīcijas veido kustības piesātinātu muzikālu ainu. Enerģisks virzības tēlojums tiek turpināts Alekseja Peguševa kompozīcijā klarnetei solo “Bevegelser”, kas norvēģu valodā nozīmē “kustība”. Andris Dzenītis skaņdarbā “Quidditas” čellam solo eksperimentālos skaņu vijumos attēlojis mākslinieka iztēles pasauli. Bet Ruta Paidere miniatūrā “Ornamente” čella dziedošo tembru apvienojusi ar klavesīna dzirkstošo skanējumu, veidojot jaunu tembrālu krāsu koncerta programmā. Šis ir skaņdarba pārlikuma pirmatskaņojums. Noslēgumā arī Jāņa Petraškeviča skaņdarba “Music in four stages” (“Mūzika četrās stadijās”) tembrālo oriģinalitāti rada flautas, čella, klavesīna un sitaminstrumentu saspēle, katram instrumentam pārstāvot spilgtu patstāvīgu lomu kopējā eksperimentālā ansamblī.

Koncerta mākslinieki ir vijolnieks ar plašu kamermūzikas repertuāru Jurijs Savkins, flautiste Nadīna Zapacka, solo karjerā un kamermuzicēšanā novērtētais klarnetists un diriģents Guntis Kuzma, meistarīgie čellisti Ivars Bezprozvanovs un Ēriks Kiršfelds, pianiste Roksana Tarvide, igauņu klavesīniste Ene Naele, kā arī sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, vairākkārtīgs Lielās mūzikas balvas nominants.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv
Biļešu cenas: 5 EUR, LKS biedriem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3 EUR