FestivālS "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2022" / PULSS / 21.- 30. aprīlis


Latvijas Komponistu savienības rīkotais ikgadējais festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2022. Pulss” norisināsies no 21. līdz 30. aprīlim Rīgas koncertvietās un koncertzālē “Cēsis”.

Festivāla muzikālajā amplitūdā ir tikko uzrakstītu un senlolotu kompozīciju pirmatskaņojumi, kā arī no arhīviem celti skaņdarbi, kas koncertapritē nav bijuši gadu desmitiem. Latvijas jaunā jeb aktuālā mūzika ir tā, kuru mēs paši – komponisti un atskaņotājmākslinieki – tieši šajā brīdī ceļam godā, iestudējam, atskaņojam koncertos un ierakstos.

“Festivāla vadtēma šogad ir PULSS kā kultūraprites nerimstošas dzīvības zīme. Latvijas komponistu mūzikas pulss var būt vienmērīgs, saviļņots, miegains, satraukts, i-pulss, e-pulss, un katrā izpausmē tas ir eksistences apliecinājums – pārmantojams un sargājams," tā domā festivāla mākslinieciskā vadītāja komponiste Anna Veismane.

Festivāls sāksies 21. aprīlī ar refleksiju rosinošu diskusiju “Cenzūra un pašcenzūra latviešu mūzikā no padomju okupācijas gadiem līdz mūsdienām”. Notikuma vieta – Rakstniecības un mūzikas muzejs; sarunu vadīs komponists, mūzikas apskatnieks un cenzūras pētnieks Edgars Raginskis.

Festivāla programmā ir pieci koncerti, tie notiks no 22. aprīļa līdz 30. aprīlim.

Piecos koncertos pirmatskaņojumu piedzīvos Leona Amoliņa, Mārīte Dombrovskas, Andra Dzenīša, Oskara Herliņa, Marinas Gribinčikas, Sabīnes Ķezberes, Artura Maskata, Raivja Misjuna, Andreja Selicka, Renātes Stivriņas un Pētera Vaska opusi.

Līdzās jaundarbiem mums būs unikāla iespēja klausīties reti atskaņotus Santas Bušs, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Jančevska, Aldoņa Kalniņa, Jura Karlsona, Rolanda Kronlaka, Jura Kulakova, Evijas Skuķes, Gundegas Šmites, Viļņa Šmīdberga, Jāņa Porieša, Rutas Paideres, Jāņa Petraškeviča, Pētera Plakida, Valta Pūces un Andra Vecumnieka darbus.

Festivālā piedalās pianists Reinis Zariņš (solokoncerts Cēsīs 22. aprīlī), dziedātāja Ieva Parša, čellists Ēriks Kiršfelds, pianisti Herta Hansena un Aldis Liepiņš (koncerts-tiešraide Latvijas Radio I studijā 25. aprīlī), sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, altists Ivars Brīnums un Andris Dzenītis ar elektroniku (28. aprīlī Rīgas Mākslas telpā), Sinfonietta Rīga pūšaminstrumentu kvintets (koncerts Rīgas Reformātu baznīcā 27. aprīlī) un Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla diriģentu Kaspara Ādamsona, Lauras Štomas un Artūra Oskara Mitrevica vadībā (koncerts Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 30. aprīlī).

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, koncertzāle “Cēsis”, Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Radio 3 "Klasika", žurnāls “Mūzikas Saule”.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un http://www.bilesuparadize.lv  / uz R.Zariņa koncertu koncertzālē "Cēsis" - šeit /