FestivālS "BALTIJAS MŪZIKAS dienas 2023" / RĪGA / CĒSIS / 18. - 31. MARTS
Kā īpašs notikums jāizceļ pasaulslavenā franču sitaminstrumentu ansambļa “Les Percussions de Strasbourg” koncerts 19. martā koncertzālē “Cēsis”.
Festivāla ietvaros izskanēs vienpadsmit latviešu komponistu rakstītu darbu pirmatskaņojumi.
Koncertzāle Cēsis “ONE”| “Cēsis” Concert Hall |ONE
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris | Latvian National Symphony orchestra, diriģents | conductor Guntis Kuzma, solists | soloist Mārtiņš Circenis (klarnete | clarinet).
Programmā | Program: Krists Auznieks, Erki Svens Tīrs | Erkki-Sven Tüür, Žibokle Martinaitīte | Žibuokle Martinaityte
Koncertzāle Cēsis | Cēsis Concert Hall |DOUBLE BALTIC CONTRASTS
Les
Percussions de Strasbourg | sitaminstrumentu grupa Les Percussions de
Strasbourg (Francija | France), Viktorija Pakalniece (soprāns |
soprano)
Programmā | Program: Gundega Šmite, Helena Tulve | Helēna
Tulve, Vykintas Baltakas | Vīkints Baltaks, Thomas Hummel | Tomass
Hummels, Sidney Corbett | Sidnijs Korbets
Rīgas Doms | Riga Cathedral |CO2
Aigars Reinis (ērģeles | organ), Aigars Raumanis (saksofons | saxophone)
Programmā | Program: Tõnu Kõrvits | Tenu Kervits, Andris Dzenītis, Arturs Maskats, Alise Rancāne, Dalia Raudonikytė | Dalia Raudonikīte, Marius Baranauskas | Marjus Baranausks, Madara Pētersone, Galina Grigorjeva | Gaļina Grigorjeva
24.03.2023, 19:00
Lielā ģilde | Great Guild | SPARK
Valsts
kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” | State Chamber orchestra
“Sinfonietta Rīga”, diriģents | conductor Normunds Šnē, solists |
soloist Guntars Freibergs (sitaminstrumenti | percussion).
Programmā |
Program: Platons Buravickis, Jānis Petraškevičs, Justina Repečkaitė |
Justīne Repečkaite, Madli Marje Gildemann | Madli Marje Gildemane
Rīgas Latviešu biedrības Zelta zāle | Riga Latvian Society House Gold Hall | THREE
Ieva Saliete (klavesīns | harpsichord), Artūrs Noviks (akordeons | accordion) (Latvija| Latvia)
Programmā | Program: Jānis Petraškevičs, Juste Janulyte | Juste Janulīte, Linda Leimane, Mirjam Tally | Mirjama Tallija, Indra Riše
Programmā | Program: Selga Mence, Vykintas Baltakas | Vīkints Baltaks, Helena Tulve | Helēna Tulve, Kristupas Bubnelis | Kristups Bubnelis
Programmā | Program: David Kellner | Dāvids Kelners, Vaida Striaupaité-Beinariené | Vaida Strjaupaite-Beinariene, Johann Valentin Meder | Johans Valentīns Mēders, Jēkabs Nīmanis, Helena Tulve | Helēna Tulve
29.03.2023, 19.00
Klavieru kvartets “Quadra” | Piano Quartet “Quadra”, Guntis Kuzma (klarnete | clarinet), Guntars Freibergs (sitaminstrumenti | percussion)
Programmā | Program: Santa Ratniece, Oļesja Kozlovska, Andris Dzenītis, Tatjana Kozlova-Johannes | Tatjana Kozlova-Johannesa, Dominykas Digimas | Dominīks Digims
Programmā | Program: Ruta Paidere, Krists Auznieks, Mārtiņš Viļums, Santa Ratniece, Märt-Matis Lill | Merts Matis Lills, Nomeda Valančiūtė | Nomeda Valančūte, Rytis Mažulis | Rītis Mažulis